جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

کار عمیق

کار عمیق

امروزه افراد با عوامل حواس پرتی و فشارهای اجتماعی رو به رو هستند که   کار های کم عمق و سطحی نتیجه این عوامل است.  اما باید در نظر داشت که کارهای کم عمق،ارزشمند و نتیجه بخش نیستند.

 در واقع کار عمیق کاری است که به نهایت تمرکزو توجه احتیاج دارد ،توانایی های فرد را به حداکثر می رساند و اولین قدم به سوی موفقیت است و بر خلاف کار کم عمق،نمی‌ توان آن را در هنگام حواس پرتی انجام داد.

زندگی امروزه

زندگی سرعتی امروزه افراد را به سمت کارهای کم‌عمق سوق می دهد.پاسخگویی سریع به ایمیل ها،چک کردن شبکه های اجتماعی،توییت کردن و انجام دادن همزمان چندین کار میزان تمرکز افراد را کاهش داده که در نتیجه بازدهی افراد پایین می آید.

با جایگزینی روش های استخدامی  در شرکت های جدید به جای روش های قدیمی (استفاده ازروش‌ های اینترنتی به جای استخدام از نزدیکان کارمندان )،زمینه برای موفقیت چند برابر سوپراستارها فراهم شده و کارمندان بومی بیکار می‌شوند.بنابراین برای برنده شدن و کسب جایگاه در این میان،باید بتوان بر کارهای دشوار تسلط پیدا کرده و مهارت هارا در زمان کمی آموخت بنابراین کار عمیق در حفظ جایگاه شغلی شما نیز موثر خواهد بود.

بدست آوردن مهارت تمرکز برای کار عمیق

کار عمیق به کسب نتایج بهتر کمک مب کند اما به تمرین دقیق نیاز دارد.باید بتوانیم ذهن خود را روی موضوعی خاص متمرکز کنیم و از کاری به کار دیگر نپریم.در واقع میزان کار حرفه ای برابراست با زمانی که صرف انجام آن کار می کنید ضرب در عمق تمرکز شما.

امروزه بسیاری از شرکت ها از کارمندان متخصص خود می خواهند در رسانه های اجتماعی فعال باشند که این کار باعث حواس پرتی آنها می شود.

اساس کار عمیق بر چهار پایه استوار است:

عمیق کار کردن

برخی از افراد ازفلسفه «ریاضتی»برای تمرکزپیروی کرده و خود را از دنیای اطراف جدا می کنند.برخی دیگر چنین کاری را بخاطراجبارات شغلی غیرممکن می دانند و از فلسفه «دو وضعیتی»پیروی می کنند.بدین صورت که پس از بازه های طولانی کار عمیق بر حوزه های دیگر هم تمرکز میکنند.برخی دیگر نیز با پیروی از فلسفه «روزنامه نگاری» از هر استراحت یا وقفه کوتاه،برای تمرکز وکار عمیق روی پروژه اصلی استفاده می کنند.برای این کار می توان از ژست های مخصوص نیز بهره برد.برای مثال اقامت در هتل،دور ماندن از اطرافیان و…

نهراسیدن از خستگی

در هنگام تمرکز دقیق مدام به دنبال فرار از خستگی هستید اما اگر بتوانید با خستگی بجنگید،به دنبال آن می توانید تمرکز را به عادت خود تبدیل کنید.

 دور ماندن از رسانه های اجتماعی

رسانه های اجتماعی در کنار سرگرم کننده بودن،مضرات زیادی به همراه دارد که یکی از آنها حواس پرتی و دور ماندن از کار عمیق است .پس از اینترنت برای اهداف بزرگ استفاده کنید نه فقط سرگرمی.

هدفمند کردن کارهای کم عمق

نهایت توان اغلب افراد،چهار ساعت کار عمیق در طول روز است.برای رسیدن به این حداکثر باید از یک ساعت کار عمیق در روز شروع کنید.هر دقیقه از روز کاریتان را برنامه ریزی کنید.

وقت طلاست

در ایجاد روابط جدید،پاسخ گویی به ایمیل ها،تماس با افراد و کارهایی از این قبیل سخت گیری بیشتری به خرج دهید تا بتوانید باعث افزایش کار عمیق خود شوید.

دیدگاهتان را بنویسید